O nás

Spojením inovace s vášní pro technologie, řídíme objevování nekonečných možností zítřků.

Společnost PEGATRON Czech je hrdým členem skupiny PEGATRON Corporation sídlící na Taiwanu. Historie založení české pobočky sahá do roku 2004. Naše obchodní činnost nabízí zákazníkům širokou škálu služeb v oblasti výroby, servisu a skladování elektroniky.

Inovace, progresivní přístup a nekonečná vášeň k moderním technologiím jsou hlavními aspekty, díky kterým je PEGATRON Czech oblastní jedničkou v redukci nákladů. Naše firemní filozofie klade důraz na spokojenost zaměstnanců a respekt k životnímu prostředí.

Filozofie společnosti

Věříme, že spokojenost v práci přináší také spokojenost do života. Náš závazek vůči zaměstnancům tkví v myšlence nekonečně rozvíjet jejich schopnosti a dát tak průchod jejich potenciálu. Chceme, aby každý zaměstnanec pracoval s radostí a svým osobním rozvojem inspiroval jeden druhého. Důsledně proto dbáme na systematické vzdělávání, rozvoj týmové spolupráce a kvalitní pracovní prostředí. Naše činnost jde rovněž ruku v ruce s respektem k naší planetě a životnímu prostředí. Strategický rozvoj firmy a klíčová partnerství s našimi klienty zahrnují plán udržitelného snižování uhlíkové stopy a přísné ekologické standardy.

Historie

Historie

2022
5 milionů opravených zařízení
2019
Bezemisní provoz
2014
10 let na trhu
2012
Regionální zaměstnavatel
2011
Distribuce a logistika
2010
Vyrobeno 10 milionů produktů
2008
Certifikace
2006
Servisní divize
2005
Zahájení provozu
2004
Položení základního kamene
5 milionů opravených zařízení
Neustálé navyšování výrobních kapacit a standardů kvality produkce v průběhu let, nám umožnilo dosáhnout významného milníku. V naší servisní divizi jsme v roce 2022 opravili jubilejní pěti miliontý kus elektroniky.
Bezemisní provoz
S ohledem na náš strategický plán zahrnující systematické snižování uhlíkové stopy jsme koncem roku 2019 zahájili zcela bezemisní a uhlíkově neutrální provoz.
10 let na trhu
Jubilejních 10 let působení na evropském trhu společnost oslavila rozšířením produktového portfolia výroby a servisu o mobilní telefony a chytrá zařízení.
Regionální zaměstnavatel
PEGATRON Czech v tomto roce zaměstnává již více než 1700 spokojených zaměstnanců. Zařazuje se tak mezi významné zaměstnavatele na Ostravsku.
Distribuce a logistika
Poptávka po našich službách vyůstila v rozšíření o služby spojené s distribucí, logistikou a skladovaním. Od konce roku 2011 garantujeme celoevropské pokrytí distribuce zboží a prvotřídní skladovací prostory.
Vyrobeno 10 milionů produktů
Po pěti úspěšných letech produkce širokého portfolia produktů, jsme našim zákazníkům vyrobili již více než deset milionů kusů kvalitní elektroniky.
Certifikace
Pro zajištění vysokých standardů kvality produkce, získává společnost důležité certifikace OHSAS 18000, ISO 9001:2000, RoSH a ISO14001:2004
Servisní divize
V roce 2006 jsme rozšířili nabídku služeb o servisní divizi. S úvodní kapacitou 4000 opravených kusů měsíčně, získali naši klienti možnost využít široké nabídky služeb v záručním i pozáručním servise.
Zahájení provozu
Po intenzivní výstavbě zahajuje v druhé polovině roku 2005 PEGATRON Czech své působení na trhu. Na výrobní ploše přesahující 25 000 m² je spuštěna velkokapacitní výroba počítačů, datové a přenosové techniky.
Položení základního kamene
Představitelé taiwanské centrály za účasti primátora města Ostravy, slavnostně pokládají základní kámen a zahajují tak výstavbu české pobočky PEGATRON Czech v Ostravě Hrabové.